Collen Houcková – Tigrova kliatba (Tigrova kliadba 1)

Collen Houcková – Tigrova kliatba (Tigrova kliadba 1)

Boj o lásku a slobodu sa začína. Po smrteľnej autonehode svojich rodičov sa Kelsey uzavrela do seba. Vystavala si okolo svojho srdca múr kde nikoho nepustila. Po niekoľko rokov sa jej darilo držať si od tela svojich pestúnskych rodičov, ich deti aj svojich priateľov. To sa zmení v deň keď nastúpi na svoju brigádu v cirkuse Maurizio. Zo začiatku ide všetko fajn. Po príchode ju ihneď zamestnajú celkom jednoduchými úlohami ako rozdávanie lístkov, prenášanie krabíc či predávanie balónikov. A potom ho zbadá…

Biely tiger Dhiren so svojou elegantnou chôdzou a hypnotickými očami ihneď zaujme 17-ročnú Kelsey. Zo začiatku ani netuší ako moc si ho zamiluje. Rozhodujúca chvíľa príde v deň keď si ho príde kúpiť Anik Kadam. Kelsey vie že Dhiren si zaslúži slobodu ktorú mu ponúkajú v prírodnej rezervácií. Na druhú stranu ho nechce stratiť. Našťastie potrebuje pán Kadam pomoc pri prevoze a tak Kelsey odchádza do Indie. Vôbec pritom netuší aké neuveriteľné dobrodružstvo tam prežije. Jej neľahká cesta , plná nástrah a hádaniek , bohýň a legiend má pomôcť zlomiť dávnu kliatbu zakliatych princov.

Najhlavnejšou a najlepšou črtou tohto príbehu je pútavý dej. Ani som si to neuvedomila a prečítala som viac než sto strán. Dej je popretkávaný fascinujúcimi legendami a hlavne indickou kultúrou. Z jedál v knihe mi škvŕkalo v žalúdku , z opisu uponáhľaného Mumbaia som zas dostala nutkanie nasadnúť na lietadlo. Skutočne plynulé prechádzanie medzi jednotlivými scénami mi nedovolili odložiť knihu ani na chvíľku.

Kniha je dokonca mierne poučná. Indická viera je skutočne zložitá. Majú neuveriteľné množstvo bohov , neexistujúcich zvierat a dávnych hrdinov. Kelsyino rozprávanie bolo plné citov no pri tých informatívnejších častiach dostatočne objektívne , realistické. Nakazila ma jej fascinácia , očarila jej nesebeckosť aj keď na knižné pobláznenie nádherným čiernovlasým a modrookým Dhirenom zo zlatavou pokožkou , vypracovanými svalmi a dravčou eleganciou stačili len opisy.

Tak ako každý vzťah aj ten ich má trhliny. Podľa mňa za to môže Len ona. Musím sa priznať že zo začiatku by som ju najradšej vyfackala za to váhanie. Ignorovala pre mňa tak výrazné romantické signály. Potom sa mi podarilo brať to ako ozvláštnenie deja. Musím jej priznať k dobru úžasné sebaovládanie. Síce sa mi nepošťastilo stretnúť muža ako Dhiren , taký typ ktorý vypĺňa miestnosť už len svojou prítomnosťou viem , že vďaka jeho nežnosti , sladkým slovám či charizme by sa pri ňom len máloktoré dievča udržalo na nohách.

Okrem sladkého mučenia nerozhodnosti bol skvelým ozvláštnením deja aj Renov brat , Kišan. Zo začiatku pôsobil ako … sukničkár. Napriek tomu dokáže Kelsey odhaliť jeho prvú tvár.

Ďalšou z mnohých pozitív je autorkina sčítanosť. Záujem o literatúru preniesla aj na mladý pár. Kelsey tigrovi Renovi čítala rôzne básne a Rómea a Júliu! Dhiren , podobný nadšenec literatúry s mnohými prečítanými knižkami zase skladal básničky. Doslova z toho kričí romantika!

Veľkou záhadou boli pre mňa amulety. Ani hrdinovia v knihe nevedeli akú majú moc. O to viac som zvedavá. Premýšľam čo okrem nesmrteľnosti a rýchleho uzdravovania svojmu nositeľovi ponúka. Aký účinok by malo ich spojenie? Je to len jedna z mnohých záhad tejto knihy.

Dúfam že z toho čakania na druhý diel nezošaliem. Nádej umiera posledná.

© 2012 Viktória Horinková