Aká bude 34. dánovka?

Aká bude 34. dánovka?

Vychádza nová kniha Dominika Dána s názvom Tajomný závoj. O čom bude 34. dánovka?

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu – drogy a prostitúcia – na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe.

Dnes nemali šťastie, vrah sa činil, nešetril ani ich, ani ju – mladú pouličnú prostitútku dopichal, podrezal a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Ale bola naozaj podrezaná? Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Zahráva sa s nimi? Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky. Veľa času nemajú, zvlášť ak im hneď na začiatku vyšetrovania svojským spôsobom skríži cestu starý známy – hudobný skladateľ. Spácha samovraždu.

Za jeden deň dva prípady spojené zvláštnou niťou, nezvyčajnými stopami. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom? Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená.

(Zdroj: anotácia knihy Tajomný závoj – Dominik Dán, IKAR, 2022/06)

Tajomný závoj Book Cover Tajomný závoj
Slovenské TOP krimi Dominika Dána
Dominik Dán
krimi
Slovart
2022/06
130 x 210 mm
352
https://www.literama.sk/sk/knihy/440308/tajomny-zavoj