Alison Goodman – Eona (Eon 2)

Dokáže stratený princ zjednotiť roztrúsených rebelov a vydobiť si tak naspäť svoj trón?  Získa Eona potrebné vedomosti na to, aby pomohla ukončiť vojnu a dopomôcť mieru v krajine? Kto nakoniec zasadne na trón? Čo sa stane s Dilonom, bývalým učňom Ida, ktorý v prvej časti utiekol s nebezpečnou knihou s netušenou mocou? Obnoví sa moc drakov či všetko podľahne Sethonovmu besneniu po moci? Aké tajomstá ukrýva červená kniha písaná unikátnym ženským písmom? Toto sú otázky, na ktoré vám táto kniha odpovie.

Tento príbeh, ktorý Eona rozpráva vo svojom denníku, je plný napätia, intríg a akcie, ale aj lásky, ktorá by nemala chýbať v žiadnej dobrej knihe.

Prepracovaný fantazijní svet dvanástich nebeských drakov a ich zaklínačov zachvátila vojna. Sethon sa vyhlásil za cisára a nastoľuje krutú diktatúru. Právoplatný dedič je ktovie kde a zo zaklínačov drakov, ktorí udržiavali mier nad krajinou zostala len Eona, bojovo neskúsená no veľmi inteligentná mladá žena a Ido, chamtivý a prospechársky človek používajúci gan hua – temné sily, bažiac po čo najväčšej moci. Hnutie odporu sa rozrastá po celej krajine čomu napomáha aj Sethon so svojou všadeprítomnou armádou tyranizujúcou obyčajných ľudí. Tí sa ticho búria a pripravujú na odvetu.

Všetko čo ste vedeli, sa prevráti naruby. Nič nie je také, ako sa zdá. Vo vojne je vždy prvou obeťou pravda. Skrýva sa, uteká a zdá sa nepolapiteľnou. Ako sa nakoniec rozmotá klbko lží a poloprávd? Zvíťazí zakázaná láska a či moc? Dôveru si človek musí zaslúžiť. Vo vojne to je ešte ťažšie o čom sa Eona presvedčí na vlastnej koži a až na posledných stránkach, zistíte čo je pravda a čo len bohapustá lož.

Eona sa bude sa musieť vyrovnať nielen s marením nevinných životov, zložitými citmi k opačnému pohlaviu či neistým priateľstvom s ľudmi, ktorí ju nechápu, ale aj so svojim dedičstvom a predkami. Dokonca aj po smrti dokážu mať vlastné tajomstvá, neľahko vypátrateľné no pritom tak očividné. Niektorí z nich sú nápomocní, iní … veď uvidíte.

Alison Goodmanová sa narodila v Austrálii a nejaký čas cestovala. Dnes žije vo svojom milovanom domove v Melbourne. V roku 1999 získala štipendium pre mladých autorov na Melbournskej univerzite, má titul magistra a učí tvorivé písanie na postgraduálnej úrovni. Ťažiskom jej inšpirácie je čínska a japonská mytológia. Ako i jej cestovanie, keď navštívila Japonsko, Honk Kong a Singapur, kde spoznávala ich kultúru, jedlo, videla mnohé budovy atď.

(Zdroj)

Pre viac informácií o autorke a jej tvorbe môžete navštíviť jej oficiálnu stránku.

Zrážka duchovného sveta čakier a aur so spletitou čínskou kultúrou a tradíciami má úplne nečakaný záver, ktorý vám vyrazí dych. Túto knihu nedokážete odložiť pokým sa nedostanete na poslednú stránu, až kým nebude po všetkom!