Douglas Preston: autor strhujúcich kníh

Douglas Preston (1956 Cambridge, Massachusetts) má skutočne široký záber, študoval matematiku, biológiu, chémiu, fyziku, geografiu i astronómiu. Preto niet divu, že je to známy bádateľ, publicista a samozrejme v neposlednom rade spisovateľ.

Po univerzite začal pracovať v newyorskom múzeu prírodných dejín. Tu začal písať odborné publikácie, napríklad pojednanie o dinosauroch. Od napínavých výsledkov vedeckého bádania nebolo už ďaleko k vlastným knihám beletristického charakteru.

V roku 1986 sa presťahoval z New Yorku do Santa Fe. So strhujúcimi románmi, z ktorých niektoré napísal spolu s Lincolnom Childom, tak so svojimi odbornými prácami má Douglas Preston veľký úspech.

Douglas Preston pravidelne publikuje tiež v známych časopisoch, ako napríklad v National Geographic. V Santa Fe žije doteraz. Je ženatý a s manželkou Christie majú tri deti.

Douglas Preston – Kráter: „Bývalý agent CIA Wyman Ford je vyslaný na tajnú misiu do Kambodže, kde má nájsť zdroj tajomných drahokamov, ktoré podľa všetkého nepochádzajú z našej planéty. Pobrežie štátu Maine rozžiari meteor a dve kamarátky si požičajú rybársky čln a vypravia sa hľadať kráter po jeho dopade v nádeji, že nájdený meteorit výhodne predajú na internete. Vedec v prestížnom výskumnom ústave objaví vo vesmíre nevysvetliteľný zdroj gama žiarenia. Vzápätí je nájdený bez hlavy a disk s cennými dátami mizne. Snímky z orbitálnej sondy NASA odhalia divný stroj ukrytý v hlbokom kráteri na Deima, jednom z mesiacov planéty Mars. Vyzerá to, že sa znenazdajky prebudil k životu.“