Čo ak by ste nikdy nemuseli spať?

Čo ak by ste nikdy nemuseli spať?

Insomnia 1. časť sci-fi trilógie pre YA mladých dospelých od Vladimíry Šebovej

Snažím sa žiť normálny život, verte mi. Cez deň mi to ide. Rozdávam úsmevy, podpisy a zmluvy na nové knihy. Keď ale večer všetci odídu do sveta, v ktorom pre mňa nie je miesto, musím si nájsť nejakú zábavu… 25 rokov bez spánku… Viete si to predstaviť? Čo by ste robili so všetkým tým časom vy?
Len pred pár dňami som zistila, že nie som jediná. Stretla som ďalších nespiacich ľudí – insomnikov. Prijali ma do ich tajného klubu. Jedinou podmienkou je, že o insomnii musím mlčať. Niečo ale nie je v poriadku. Niekto ma sleduje. Je to kvôli insomnii? Alebo mi dochádza čas tak, ako mi to kedysi predpovedali? Pôjdete so mnou? 

Sara Nickson je mladá spisovateľka žijúca v Londýne, ktorá trpí totálnou insomniou – nikdy nespí. Zatiaľ čo je jej kariéra rozbehnutá, v osobnom živote sa jej nedarí. Všetko sa zmení, keď sa jej pokúsi niekto ublížiť a ona je nútená vyhľadať cudzinca, ktorého už mesiace sleduje. Ten jej povie pravdu, ktorá zmení jej život navždy.


Matej (recenzia z Literama.sk) „Insomnia si zaslúži všetky superlatívy. Kniha je naozaj skvelá, udrží vás v napätí po celý čas, čo ju čítate. Na pohľad jednoduchý motív – mladá spisovateľka žijúca v Londýne, ktorá trpí totálnou insomnious, nikdy nespí. Kniha skrýva v sebe napätie, ktoré vám nedovolí knihu odložiť, kým nezistíte, čo sa vlastne naozaj stalo. Doporučujem.“

Zdenka P. (recenzia z Literama.sk) Myslím, že na vystihnutie tejto kníhy úplne stačí jedno slovo – Vynikajúca! Dej je strhujúci, postavy skutočne realistické, príbeh rozhodne zaujme aj ľudí, čo nemajú radi sci-fi knihy. Inteligentné a zábavné.